14-06-2010
Per 1 juni 2010 is Aafje Moonen (1978) medewerker Educatie bij het Stedelijk Museum Alkmaar. Wij stellen haar graag even aan u voor.
Aafje studeerde kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam met als specialisatie de Nieuwste Tijd (1850 tot nu). Daarna haalde zij haar eerstegraads lesbevoegdheid aan het Instituut voor de Lerarenopleiding van de UvA (ILO). Als docent Culturele en Kunstzinnige Vorming werkte Aafje in het voortgezet onderwijs en als vakdidacticus CKV en kunstgeschiedenis op het ILO. Daarnaast heeft ze als museumdocent gewerkt bij Foam -fotografiemuseum Amsterdam en als freelancer educatief materiaal ontworpen voor verschillende musea en educatieve bureaus. Recent werkte Aafje als medewerker expertisecentrum bij Erfgoed Nederland, sectorinstituut voor het erfgoed, aan diverse educatieve projecten.

De diversiteit van de collectie van het Stedelijk Museum Alkmaar spreekt haar erg aan. De historische collectie, de prachtige beeldende kunst, het oude speelgoed en de studiofoto's van de Dames Vlaanderen vertegenwoordigen samen veel van haar interessegebieden. De brede museumcollectie biedt daarnaast enorm veel aanknopingspunten voor mooie, activerende onderwijsprogramma's en inspirerende schoolbezoeken. Dat geldt ook voor de vele tijdelijke tentoonstellingen. Voor alle scholen in de regio moet een bezoek aan het museum, als aanvulling op het lesprogramma, een vanzelfsprekendheid worden. Of het nou gaat om het vak geschiedenis of om kunstzinnige vorming, om basisschoolgroepen of om middelbare scholieren. Om dat te bereiken, zal Aafje een actieve samenwerking met scholen en collega-instellingen aangaan of verder voortzetten.
Educatie draait om alle bezoekers. Jong en oud. Aafje zal zich vanuit educatie dan ook niet alleen op het onderwijs gaan richten. Dat het museum de komende jaren een heel nieuwe vaste presentatie zal krijgen betekent voor Aafje een hoop prachtige kansen om van het museum nog meer dan nu het geval is een dynamische plek te maken waar de bezoeker kan leren, genieten en zich kan verwonderen. Over de tentoongestelde objecten, en over de eigen geschiedenis.
Naar nieuwsberichten


