Voor kinderen


 dkw.jpg          het kleinste speelgoed.jpg          de sleutelkast.jpg

STAP IN! VIER EEUWEN ONDERWEG IN NOORD-HOLLAND -
Leuke familietentoonstelling tot 12 april 2010, lees meer

DE KLEINE WERELD -
laat je verwonderen in de kleine wereld, het speelgoedtheater van het Stedelijk Museum Alkmaar. Hier komt het oude speelgoed weer tot leven in een leuke film. De kleine wereld is een onderdeel van de vaste opstelling van het museum en is dagelijks te bezoeken (behalve op maandag) en leuk voor klein, maar ook groot! lees meer

p.s. Het is nog niet bekend of het Stedelijk Museum Alkmaar doorgaat met het voorlezen in de wintermaanden. Er komen niet voldoende bezoekertjes op af. We zijn met een alternatief bezig. Wordt vervolgd!


ZOEK HET GOUD -
In het museum is veel te ontdekken over de stad Alkmaar. Je ziet hoe de kinderen speelden en hoe de schutters de oude stad beschermden tegen de vijanden. Door middel van een spannende speurtocht door het museum ga je op zoek naar het goud van de stad. Voor 8 tot 88 jarigen (€ 1,00 en altijd prijs). Verkrijgbaar aan de balie van het museum.
kledij schutters.jpg
 

KLEURPLAAT -
D
ownload thuis de kleurplaat en vraag gratis een doosje kleurpotloden aan (6 kleurtjes). Je mag de kleurplaat natuurlijk ook op een andere manier versieren, bijv. met verf of stukjes papier. Van jullie wil ik dan een digitale foto ontvangen met het kunstwerk. Dan zet ik hem op de website. 
 

JONGE VERZAMELAARS EN DE KINDERVITRINE

img_1299.jpg

Voor het onderwijs